İçeriğe geç

Hakkımda

Merhaba,

Ben İTÜ İşletme Mühendisliği mezunu, Üretim Planlama Mühendisi olarak  çalışan, 29 yaşında bir kadınım. Boş zamanlarımda makyaj ve cilt bakımı ile ilgili konularla ilgilenmekten büyük zevk duyuyorum.

Cilt bakımı ile ilgili olarak dermatoloji ya da kimya ile ilgili bir eğitim almadım. Uzun zamandır cilt bakımı ile ilgili araştırma yaptığım için, size en güvenilir kaynaklardan okuduğum bilgileri sunmaya çalışmak için gayret ediyorum. Cilt tipi biraz parmak izi gibi kime hangi ürünün iyi geleceği bazen hiç belli olmuyor, ürün tavsiye ederken geneli düşünerek ve en az riskli ürünleri tavsiye etmeye çalışıyorum. Cilt bakımı ile çözülemeyen ciddi problemleriniz için mutlaka bir dermatologa danışın. Eğer sadece cilt bakımı yapayım ufak tefek problemlerim var diyorsanız,  benimki gibi olan blogları takip edip, kendi cildinizi iyi gözlemleyerek kendi kendinizin doktoru olabilirsiniz. Mesela benim önerdiğim ürünlerin içinde daha önce size kötü bir etkiye neden olmuş bir içerik varsa biraz daha temkinli davranabilirsiniz. Aynı içerikli başka formülasyona sahip ürünlerin etkileri de farklı olabiliyor. Cildinizi tanıyana kadar bazı kötü tecrübeleriniz olabilir bunu önlemek için deneme boy ürünler alıp, cildinizin belli bir bölgesinde test ettikten sonra kötü bir etki yapmadıysa o ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bloguma geldiğiniz için teşekkür ederim. Umarım işinize yarayacak çözüm önerileri sunmuşumdur.

Cilt tipim: Kışın nemsiz olup kuru cilt gibi davranan yazın çok yağlı, genelde hassas bir cildim var. Çoğu cilt sorununu çözümü ile ilgili araştırmalar yapıyorum, hepsinden azar azar sahibim.

E-posta: selectionnnatural@gmail.com

instagram hesabım : _my_natural_selection