İçeriğe geç

Laneige Lip Sleeping Mask ve Klavuu Lip Sleeping Pack karşılaştırması

Herkese Merhabalar,

Kore kozmetik sevenler tarafından çok beğenilen iki popüler dudak bakım maskeleri Laneige Lip Sleeping Mask ve Klavuu Lip Sleeping Pack i bu yazımda sizler için karşılaştıracağım. Neyse ki iki marka da ülkemizde olduğundan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dudak için maske çok gerekli bir adım mı tabii ki kişiye göre değişen bir konu, kendi kişisel deneyimimden sözetmem gerekirse gün içinde uygulanan dudak balmlarına göre, maskeler çok daha etkililer, ben dudağıma gece dudak maskesi uyguladıktan sonra gündüz pek de dudak balmı kullanmaya ihtiyaç duymuyorum sadece güneş koruması içeren bir dudak balmı gündüz kullanmaya özen gösteriyorum ama ekstra bir nem ihtiyacı hissetmiyorum. Hatta Laneige dudak maskesini aldıktan sonra tüm dudak balmlarımı elimden çıkardım (kardeşime ve anneme verdim:)) sadece neutrogena markasından spf içeren renksiz bir lip balmım var o kadar.

Dudak maskesi kullanmaya başladıktan sonra farkettiğim önemli bir şey de dudağım çok daha dolgu duruyor, eskisine göre daha kalın dudaklı gözüküyorum, bence mentollü kısa vadeli dudak büyüten ürünler yerine, düzenli dudak maskesi kullanırsanız dudağınız tüm gün daha kalın ve bakımlı duracaktır. Yukarıda saydığım sebeplerden ötürü ben dudak maskesi uyguluyorum.

Laneige markasının dudak maskesini (Laneige lip sleeping mask) yaklaşık 1 buçuk senedir kullanıyorum hala bitiremedim, akşamları aklıma geldikçe sık sık uyguladım, gündüzleri de bazen çok ince uygulayarak lip balm gibi kullandım ve hala dörtte birlik kısmı duruyor diyebilirim bu yüzden fiyatına kesinlikle değen bir ürün. Klavuu Lip Sleeping Pack ürününü çok yeni aldım hem artık farklı bir şey denemek istediğimden dolayı hem de Sokoglam internet sitesi 2018 senesinin en çok beğenilen ürünleri arasında bu ürünü göstermesinden dolayı merak ettim.

Ürünleri karşılaştırmam gerekirse performans olarak iki ürün de çok iyi, ikisinden herhangi birine sahipseniz diğerini almaya ihtiyacınız yok. İkisi de çok iyi nem verip, dudağınıza bakım yapıyor, vaadlerini hakkıyla yerine getiriyor diyebilirim.

Öncelikle ambalaj olarak Klavuu Lip Sleeping Pack cam, Laneige Lip Sleeping Mask plastik bir kavanozda geliyor, fakat laneige markasındaki plastik de öyle dandik değil estetik olarak değerlendirirsem iki ambalaj da ucuz bir his vermiyor, tam tersi kaliteli bir his veriyor. Laneige satın aldığınızda içinde ayrıca spatulası da çıkıyor, Klavuu da spatula yok. Laneige markasının farklı meyve aromaları olan çeşitleri var benim ki berry olan hafif çilek kokuyor ve ürün hafif pembe renkli duruyor kutusunda fakat dudağa herhangi bir renk vermiyor. Klavuu markasının tek çeşidi var kokusu yok, rengi ise bej renksiz diyebilirim. Klavuu dudak maskesinde renklendirici bir içerik kullanılmamış, Laneige de kullanılmış. İçerik listesinin sonlarında ikisinde de parfüm var, ama bu çok az miktarlarda olduğu için korkmanıza gerek yok. Laneige in içerik listesinin sonlarında alkol de var ama bu da çok az ve zararsız.

laneige-klavuu-lip-mask

Gelelim kıvam olarak değerlendirmeye, bence şuan benim için anlatması en zor kısım 😉

Laneige lip sleeping mask kıvam olarak daha kalın ve film gibi dudağı örten bir yapısı var, tam bir maske gibi mesela dudağı sürüldüğü gibi dudakta kalıp gibi kalıyor, kolay kolay silinmiyor.

Klavuu doku olarak daha ince ve biraz daha katı hindistan cevizi yağı gibi veya balma benzer bir yapısı var. Aslında Klavuu nourishing care lip sleeping pack normal standart lip balmların biraz daha kalın ve yağlı versiyonu gibi diyebilirim. İki ürün arasındaki benim için en bariz fark mesela ben dudağıma bir şey sürdüğümde dudaklarımı birbirine sürmeden duramam buna rağmen Laneige hiç gitmeden kalıyor ürün emilmiyor hatta bazen akşam sürdüğüm ürün sabaha kadar dudağımda az da olsa kaldığı oluyordu. Ama Klavuuyu dudağında çok dağıttınca üründen bir şey kalmıyor ürün tamamen silinebiliyor ya da emiliyor, bu yüzden sürüp hiç dokunmamak gerekiyor, anca böyle olunca Laneige gibi güçlü nemlendirme etkisini alınabiliyorsunuz.

Kendi fikrime gelirsek Klavuu markasının ürünü Charlotte Cho ve Joan Kim tarafından Laneigeninkinden çok daha iyi bulunmuştu. Hatta bu ürün için kokusuz dendiği için ben parfümsüz diye algılayıp o yüzden sevildiğini düşünmüştüm, içinde parfüm de varmış. Klavuu bence Laneigeden çok daha iyi bir ürün değil sadece kullanıcıların kullanım zevkine göre kokusuz ve Laneige gibi kalıp gibi durmayan ürün arayanlar için bir alternatif olabilir.

Sizin favori dudak maskesi var mı hangisi?

Blogumu biraz beğendiyseniz beni instagramdan da takip edebilirsiniz: _my_natural_selection

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir