İçeriğe geç

Minimalist Sabah Cilt Bakımı Rutini (Uygun Fiyatlı)

Herkese iyi hafta sonları,

Sabahları cilt bakımına ayıracak çok zamanı olmayan için az ürünle yapabileceğiniz çok etkili cilt bakımı rutinini sizinle paylaşıyorum.

  1. Cildinizi her zamanki gibi su ile yıkayın.
  2. Cildinizde geri kalan kiri ve sebumu, pamuğa döktüğümüz tonik ile tekrar silin. Toniğinizden birkaç damla avcunuza döküp, elinizi yayıp, elinizin tüm iç kısmı ile cildinize hafif bastırarak toniği yedirirseniz toniği cildiniz daha iyi emmiş olur, aynı zamanda kan dolaşımınızı da arttırmış olursunuz. Bu uygulamayı birkaç kere daha tekrarlayabilirsiniz, göz altlarınıza da parmaklarınızla piyano çalarmış gibi uygulayın. Bu aşamadan sonra cildiniz daha sağlıklı ve uyanmış görünecektir. Seçtiğiniz ürün mutlaka nemlendiren tonik ya da esanslardan olmalı.
  3. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici uygulayın
  4. Cildinizi her gün güneşten korumayı unutmayın, cildi en çok yaşlandıran dış etmen Güneş ışınlarıdır, bu yüzden en iyi yaşlandırma karşıtı ürün güneş kremleridir.

Benim çoğu zaman haftaiçi sabahları uyguladığım cilt bakım rutinim bu şekilde, fakat bu kış retinol kullandığım zamanlarda sabahları su bazlı yumuşak bir temizleyici ile mutlaka yıkayıp, rutinime yukarıdaki gibi devam ettim.

Bunun dışında bazı güneş kremlerinin içinde nemlendirici içerikler de oluyor bunlar cildinize yetiyorsa nemlendirici adımını atlayabilirsiniz. Ama içinde spf olan başka ürünler var asıl amacı nemlendirici olan ya da makyaj olan ürünlerdeki güneş koruma faktörleri cildinizi koruyamaz. Sabah rutininiz de en az 30 faktörlü, geniş spektrumlu hatta mavi ışık filtresi de olan bir ürün mutlaka olmalı.

Blogumu biraz beğendiyseniz beni instagramdan da takip edebilirsiniz:    _my_natural_selection

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir